Svētdiena, 2021. gada 19. septembris

public menu:

Vārdadienas:

Šodien: Verners, Muntis

Rīt: Marianna, Ginters, Guntra

Darba laiki:

Kinoteātra "Gaisma" kase atvērta katru dienu stundu pirms pirmā seansa sākuma un tiek slēgta 15 minūtes pēc pēdējā seansa sākuma.

Seko mums:

Saites:

Krievijas mācību stundas

Krievijas mācību stundas

Vecuma ierobežojums: Līdz 16 g.v. - neiesakām

Novērtējums: 3.0/5 (76 balsis kopā)

Nosaukums oriģinālvalodā: Russian Lessons
Filmas žanrs: Dokumentāla filma
Filmas garums: 2:00
Gads: 2011
Kompānija: Baltijas – Melnās jūras alianse

Anotācija: Baltijas – Melnās jūras alianse (BMJA) laika posmā no 10.marta līdz 14. aprīlim deviņās Latvijas pilsētās (Jēkabpils, Bauska, Ventspils, Kuldīga, Tukums, Valmiera, Cēsis, Daugavpils, Rēzekne) izrādīs Andreja Ņekrasova dokumentālo filmu “Krievijas mācību stundas” (“Russian Lessons”). Krievijas – Gruzijas karš 2008.gadā satricināja pasauli. Bruņotais konflikts abu valstu starpā radīja pretrunīgu atspoguļojumu dažādos pasaules plašsaziņas līdzekļos. Krievu izcelsmes žurnālisti – Andrejs Ņekrasovs un Olga Konskaja – devās uz notikumu epicentru, dokumentējot ne vien notikumu gaitu un politisko situāciju, bet arī cilvēcisko faktoru un traģēdiju, kas pavadīja Gruzijas iedzīvotāju ikdienu.
Šī filma sniedz dokumentētu redzējumu par to, kā Krievija darbojas starptautiskajā vidē, cik liels spēks ir propagandai un cik cieši saistītas ir Gruzijas un citu postpadomju valstu sabiedrības, tai skaitā Latvija.
Andrejs Ņekrasovs ir radījis vairākas vērā ņemamas filmas, tai skaitā, „The Litvinenko Case” (Ļitviņenko lieta), „My Friend Sasha: A Very Russian Murder”, „Disbelief ” u.c. zināmas filmas, kas mēģina atspoguļot Krievijas iekšpolitisko un ārpolitisko dinamiku. Filma ir rādīta pasaules ietekmīgākajos festivālos (53. Sanfrancisko starptautiskajā filmu festivālā, Baltijas jūras dokumentālajā forumā, Vīnes pasaules starptautiskajā cilvēktiesību filmu festivālā, – kopumā 20 filmu festivālos) un tika nominēta balvai Eiropas lielākajā audiovizuālo mediju konkursam Prix Europa.
Pirms katra no seansiem viens no Baltijas – Melnās jūras alianses valdes locekļiem sniegs ievadvārdus par šīs dokumentālās filmas nozīmīgumu. Tāpat auditorijai būs iespēja uzdot jautājumus gan pirms, gan pēc filmas.
Visiem interesentiem ieeja bez maksas!

Pirmizrāde: 18/03/2011
Izplatītājs: Baltijas – Melnās jūras alianse
Mājas lapa: Filmas lapa
Video: -


Vārds:

Komentārs:

Ieraksti simbolus no bildes te:
captcha | Ja nevari izlasīt, tad spied TE