Piektdiena, 2021. gada 17. septembris

public menu:

Vārdadienas:

Šodien: Vera, Vaira, Vairis

Rīt: Liesma, Elita, Alita

Darba laiki:

Kinoteātra "Gaisma" kase atvērta katru dienu stundu pirms pirmā seansa sākuma un tiek slēgta 15 minūtes pēc pēdējā seansa sākuma.

Seko mums:

Saites:

Vēstnieks

Vēstnieks

Vecuma ierobežojums: Bez vecuma ierobežojuma

Novērtējums: 3.1/5 (56 balsis kopā)

Nosaukums oriģinālvalodā: The Ambassador
Filmas žanrs: Dokumentāla filma
Filmas garums: 1:33
Gads: 2011
Kompānija: Zentropa Real ApS

Anotācija: Svētdien, 9.septembrī, pulksten 17:00 Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros izrādīs filmu "Vēstnieks".

Savāds, noslēpumains un dekadentisks baltās rases eiropietis, kurš izskatās te pēc Henrija Stenlija, te pēc Karla Lāgerfelda, kā Libērijas pārstāvis ar nopirktu pasi ierodas bijušajā Francijas kolonijā Centrālāfrikā īstenot diplomātisko misiju. Morāles normas izgaist, bet naudaskāres epidēmija izplatās gaismas ātrumā.

Filma ir traģikomisks un kliedzoši provokatīvs ieskats Āfrikas dzīvē, kur zemākie sociālie slāņi cīnās ar bezcerību un postu, elite plaukst un zeļ, asiņaino dimantu uzpircēji un korumpēti politiķi staigā brīvsolī, bet "džins ar toniku" ir neatņemama oficiālo vizīšu sastāvdaļa.

Centrālāfrikas Republika ir kā Āfrikas Šveice. Tur ir viss - zelts, milzīgs daudzums dimantu, nafta, kobalts, taču visi valsts attīstībai paredzētie resursi tiek tērēti, lai apkarotu nemiernieku armijas. Eiropas Savienība, īpaši Francija, spītīgi klusē un atsakās palīdzēt, jo "pagaidām viss norit pēc plāna".

Filmas režisors, arī rakstnieks un TV programmu vadītājs Madss Brigers ir spožs performatīvās "guerilla" žurnālistikas pārstāvis, kas regulāri iefiltrējas dažādos sabiedrības slāņos, lai izgaismotu nevēlamu patiesību. Tiek dēvēts par šī brīža pārgalvīgāko režisoru pasaulē, saņēmis Sandensas festivāla galveno žūrijas balvu par 2009. gada dokumentālo darbu "Red Chapel", kas filmēts Ziemeļkorejā, Brigeram uzdodoties par komunistu teātra režisoru. 2012. gada augustā Libērijas valdība izteikusi draudus tiesāt Brigeru.

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

Ieeja - viens lats, skolēniem, studentiem, pensionāriem - bez maksas, iepriekš izņemot brīvbiļetes kino "GAISMA" kasē.

Pirmizrāde: 09/09/2012
Izplatītājs: -
Mājas lapa: -
Video: -


Vārds:

Komentārs:

Ieraksti simbolus no bildes te:
captcha | Ja nevari izlasīt, tad spied TE