Pirmdiena, 2021. gada 20. septembris

public menu:

Vārdadienas:

Šodien: Marianna, Ginters, Guntra

Rīt: Matīss, Modris, Mariss

Darba laiki:

Kinoteātra "Gaisma" kase atvērta katru dienu stundu pirms pirmā seansa sākuma un tiek slēgta 15 minūtes pēc pēdējā seansa sākuma.

Seko mums:

Saites:

Aprakts dzīvs

Aprakts dzīvs (1)

Vecuma ierobežojums: Līdz 12 g.v. - neiesakām

Novērtējums: 3.4/5 (135 balsis kopā)

Nosaukums oriģinālvalodā: Buried
Filmas žanrs: Trilleris
Filmas garums: 1:35
Gads: 2010
Kompānija: Lions Gate Films

Anotācija: Pēc filmas noskatīšanās jūs vēlēsieties pavēstīt draugiem, ka tikko esat redzējuši vienu no mūslaiku oriģinālākajām asa sižeta filmām! Kā jūtas cilvēks, kurš dzīvs aprakts zemē? Aklā tumsā un bezgaisā sekundi pa sekundei aiztek laiks, kapam piebirstot ar smiltīm. Ieelpojiet, kā nākas, tā var būt pēdējā reize.

Pols Konrojs (aktieris Raiens Reinolds) ir dzīvs, taču pamostas sešas pēdas zem zemes. Pārvarējis pirmo paniku, viņš zārkā atrod mobilo telefonu un šķiltavas, taču nerod atbildi – kā un kādēļ viņš šeit nonācis. Irākā strādājošais amerikāņu kravas mašīnas vadītājs – aprakts dzīvs! Tumstoša apziņa, strauji sarūkošas mobilā telefona baterijas iedaļas un ierobežots skābekļa daudzums ir Pola lielākie ienaidnieki sacensībā ar laiku. Panikas un izmisuma pārņemtajam vīrietim atvēlētas vien 90 minūtes, lai izglābtos no šausmpilnas nosmakšanas pazemē...

Filmas savdabīgais sižets kļuva par patiesu izaicinājumu galvenā personāža lomas atveidotājam aktierim Raienam Reinoldam („X-cilvēki: sākums. Vilknadzis“, „Bildinājums“), kurš stundām ilgi atradās tumsā, bezgaisā, šaurā telpā, pilnā ar smiltīm. No dienasgaismas atradinājušās sāpošās acis, pret koka zārku apdauzītie elkoņi un noguruma izraisītais bezmiegs likuši aktierim atzīt, ka viņš vēl nekad nav tā priecājies par filmēšanas beigām. Reinolds solījis vairs nekad nesūroties par darba apstākļiem, ja vien tie nebūs tikpat ārkārtēji, kā uzņemot „Aprakts dzīvs“.

Kinofestivālos sagaidīta ar ovācijām, elpu aizraujoša, filma neatstās vienaldzīgu arī jūs. „Iespaidīga“, „oriģināla“, „aizgrābjoša“, „Alfreda Hičkoka cienīga!“ – kritiķi un skatītāji nemitējas slavēt lielisko sižeta līniju. Apsolām, ka tādu spriedzi jus vēl nebūsiet piedzīvojuši!

Lomās: Raiens Reinolds („X-cilvēki: sākums. Vilknadzis“, „Bildinājums“, „Tikai draugi“), Roberts Patersons („Sahāra”), Hosē Luiss Garsia Peress („Atgriešanās Hansalā“), Stīvens Tobolovskis („Laika ceļotāja sieva“), Samanta Matisa („Amerikāņu psihopāts“, „Soģis“)

Režisors: Rodrigo Cortés

Scenārijs: Chris Sparling

Producents: Alejandro Miranda, Rodrigo Cortés

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Pirmizrāde: 05/11/2010
Izplatītājs: Incognito Films
Mājas lapa: Filmas lapa
Video: Filmas videoklipi


1. Lēdija / 2011-12-19 : Noskatījos filmu un nespēju pateikt, ka nožēloju, ka nebiju aizgājusi, kad filmu rādīja uz lielā ekrāna! Spriedzes, emociju un sašutumu pilna filma! Raiens ļoti bija piemērots šai lomai, nespēju iztēloties kādu citu!

Vārds:

Komentārs:

Ieraksti simbolus no bildes te:
captcha | Ja nevari izlasīt, tad spied TE